PER ASPERA – AD ASTRA I THINK TANK

Ranked Best New Think Tank by 2020 Global Go To Think Tank Index

PER ASPERA – AD ASTRA I THINK TANK

Ranked Best New Think Tank by 2020 Global Go To Think Tank Index

еМЕДИЦИНА

Illustration


 ВАДИМ ЯКОВЛЄВ

ЕКСПЕРТ ADASTRA ANALYTICS

IT-технології в медицині

Явище діджиталізації з кожним днем набуває все більшої популярності в різних сферах. Розвиток інформаційних технологій робить наше життя комфортнішим і тим самим підвищує рівень якості життя населення. Діджиталізація – це те, чого потребує сучасна сфера медицини. Наша країна вже зробила вагомі кроки для «влиття» IT-технологій у медицину. Один із них – це створення електронного реєстру пацієнтів «eHealth», який є відповідником систем, що вже тривалий час використовуються провідними країнами у сфері охорони здоров'я. «eHealth» переведе частину документації, яку веде лікар в електронний варіант. 

Завдяки таким технологіям організм пацієнта буде під контролем лікаря, що надасть йому можливість володіти повною інформацією про перебіг хвороби й ефективність назначеного лікування. Якість надання медичної допомоги при застосуванні таких технологій досягне значно вищого рівня.

Вадим Яковлєв

Як це виглядатиме? Ви середньостатистичний пацієнт, який уклав електронну декларацію з сімейним лікарем. У базі даних системи створюється електронна медична карта пацієнта і лікар має доступ до неї. Він фіксує ваші показники, фізіологічні особливості, історію хвороби. Що ж це дає Вам і Вашому лікарю? По-перше, це звільнення від бюрократії. Тепер пацієнт і лікарі можуть забути про тонни макулатури, яка так любить десь губитися, рватися і т.п. По-друге, в будь-якій точці земної кулі Вам зможуть надати повноцінне лікування з урахуванням усіх фізіологічних нюансів Вашого організму. Ну й по-третє, онлайн-запис на прийом до лікаря здійснюється через особистий кабінет у системі.
Світлі голови західних країн створили систему, яка дозволяє надавати максимально якісне лікування. У Шотландії була відкрита нова лікарня Stobhill, здатна обслуговувати понад 400 тис. пацієнтів на рік. У ній впроваджена система електронних історій хвороби та застосовуються портальні технології. Знаходячись там на лікуванні, режим контролю за пацієнтом у даній системі дозволяє Вам тримати контакт зі своїм лікарем. На Вашому тілі встановлюють пристрій, що цілодобово слідкуватиме за показниками організму, і як тільки якийсь показник порушить межі норми, лікар одразу ж дізнається про це. В 2009 році професором Крісом Тоумазоу з лондонського Королівського коледжу був розроблений "комп'ютеризований пластир" – невелика смужка, яка закріплюється на грудях пацієнта, слідкує за роботою серця, кров'яним тиском та іншими параметрами роботи організму й передає ці дані на сервер. 

Важливо також розповісти про створену телемедичну мережу в Данії, яку використовуватимуть для віддаленого відстеження стану пацієнтів із хронічними легеневими хворобами. Це допоможе представникам закладів охорони здоров’я вести постійний нагляд за станом пацієнта і зменшить витрати часу для обох сторін. Завдяки таким технологіям організм пацієнта буде під контролем лікаря, що надасть йому можливість володіти повною інформацією про перебіг хвороби й ефективність назначеного лікування. Якість надання медичної допомоги при застосуванні таких технологій досягне значно вищого рівня. 
Через стрімкий розвиток ІТ, у Франції поширилися лікарні, які повністю перейшли на цифрові технології. Ніяких історій хвороби, рецептів, довідок у паперовому вигляді Ви там не зустрінете. Такі лікувальні заклади використовують єдину систему. Лікар після огляду пацієнта вносить зібраний анамнез (отримана інформація про недугу шляхом розпитування хворого) і призначені ліки в базу даних. Цікавим моментом є також те, що при внесенні нових медикаментів у рецепт система перевіряє їх на сумісність із іншими призначеними пацієнту ліками й тільки після цього створює електронний рецепт, який одразу ж робить замовлення у штатній аптеці при лікарні. 

Нове покоління здатне кардинально змінити Україну своїми оригінальними й геніальними ідеями. Винахідливість та креативність наших людей у поєднанні з можливостями та ресурсами розвинених країн здійснить величезний вплив на розвиток сучасної медицини.