PER ASPERA – AD ASTRA I THINK TANK

Ranked Best New Think Tank by 2020 Global Go To Think Tank Index

PER ASPERA – AD ASTRA I THINK TANK

Ranked Best New Think Tank by 2020 Global Go To Think Tank Index

Стратегічна культура країн світу

ЗМІСТ

Білорусь: балансування на жердині

Олена Юрченко

Туреччина: забуття і відродження

Олена Юрченко

Німеччина: від мілітаризму до пацифізму

Анастасія Возович

Ізраїль: травма і тріумф

Олена Юрченко

Франція: квінтесенція амбіцій та ілюзій

Анастасія Возович

Росія: вірити не можна зрозуміти

Олена Юрченко

Сербія: мала держава з великими амбіціями

Олена Юрченко

Бразилія: найпотужніша країна континенту в руках військових і дипломатів

Анастасія Возович

Грузія: європейські цінності та НАТО чи перетворення на сателіта Кремля?

Анастасія Возович

Стратегічна культура: вступ

Анастасія Возович, Олена Юрченко

ПРО СПЕЦПРОЄКТ

Чому США не застосували ядерну зброю проти СРСР, коли мали на неї монополію з 1946 по 1949 рр.? У чому полягає конфлікт ідентичностей на Близькому Сході й чому це настільки важливо для кращого розуміння регіону? Що насправді стоїть за процесом Брекситу? Чому США, держава, яка після закінчення Холодної війни зайняла роль потенційного гегемона, при розробці стратегії взаємодії з окремими актором міжнародних відносин, приділяє значну роль «стратегічній культурі» потенційного союзника чи конкурента? 
В рамках нашого проєкту, характеризуючи стратегічні культури держав світу, ми керуватимемося низкою ключових орієнтирів, адже в концепції стратегічної культури часто виникає спокуса оголосити її елементами абсолютно всі можливі параметри – від об’єктивно наявних до соціально сконструйованих. 

Отож, ми спробуємо щоразу давати відповіді на такі запитання:

● Як географічне положення, розташування відносно центрів сили та ворожість зовнішнього середовища впливають на характер зовнішньої політики і забезпечення безпеки?● Як впливає історичний досвід взаємодії із зовнішнім середовищем, а також соціальні конструкти, що з ним пов’язані (колективна/історична пам’ять, історичні травми, імперські синдроми), на прийняття зовнішньополітичних рішень?● Що держава вважає загрозами, як вона їх сприймає та відповідає на них через призму відносно сталих ідей, норм та цінностей?● Якими є основні засоби реагування на загрози і наскільки важливе місце в їх переліку відводиться силі як інструменту розв’язання конфліктів та забезпечення безпеки держави?● Як держава ставиться до альтернативних регуляторів безпеки, чи схильна покладатися на союзи, коаліції, об’єднання для забезпечення власної безпеки?

Нашим завданням стане вивчення такого «стратегічного профайлу» кожної держави з метою покращення розуміння причин і вихідних факторів, що визначають зовнішню політику акторів міжнародних відносин через призму концепції стратегічної культури.